تفاوت شوینده های ظروف

تفاوت شوینده های ظروف

تفاوت شوینده های ظروف

استفاده از ماشین های ظرفشویی به تازگی میان مردم رواج پیدا کرده اند. شوینده های مختلفی هم برای شست شوی ظروف به بازار عرضه شده اند که کارایی های متفاوتی دارند. دانستن تفاوت شوینده های ظروف، هم به سلامت ماشین کمک می کند هم باعث صرفه جویی در محصولات می شود. محصولات ارائه شده مربوط به ماشین ظرفشویی عبارتند از:

  1. قرص
  2. ژل
  3. بوگیر
  4. نمک
  5. جرمگیر
  6. جلادهنده

برای تمام ماشین های ظرفشویی، قانون یکسانی رعایت شده و نیاز به شوینده های خاصی ندارند. اما برخی پیشرفته تر هستند و توانایی شست وشوی ظروف را با مواد پیچیده تری دارند.

قرص ماشین ظرفشویی:

کاربرد قرص ماشین ظرفشویی را بشناسید

مسلما شناخته شده ترین شوینده ای است که در ماشین های ظرفشویی مورد استفاده قرار می گیرد. در درجه اول، کیفیت و قدرت این شوینده مورد بررسی قرار می گیرد. قرص ماشین ظرفشویی فینیش از معتبر ترین برندهایی می باشد که با هر نوع دستگاهی سازگاری دارد و باعث رسوب گرفتگی لوله های آب نمی شود. برند فیری نیز در سال های گذشته پیشرفت خوبی داشته و مورد رضایت مشتریان قرار گرفته است.

نکته مهم در باره استفاده از قرص ماشین ظرفشویی این است که اغلب مردم فکر می کنند قرص، به تنهایی برای ماشین ظرفشویی کافی است و مواد دیگری لازم نمی شود. این باور کاملا غلط بوده و از عمر ماشین به شدت می کاهد. زیرا فقط بحث تمیزی ظروف نیست؛ خود ماشین نیز مثل هر دستگاه دیگری نیاز به مراقبت دارد. کمپانی های بزرگ مواد شوینده، بر اساس استاندارد های جهانی محصولات خود را تولید می کنند و با تمام برندهای ماشین ظرفشویی سازگاری دارند فقط بهتر است در زمان خرید یک برند معتبر را انتخاب کنید.

ژل ماشین ظرفشویی:

کاربرد ژل ماشین ظرفشویی را بشناسید

ژل یا قرص؟ این سوالیست که بیشتر مشتریان ماشین ظرفشویی با آن مواجه هستند. در واقع این دو محصول کارایی یکسانی دارند. تنها تفاوت در جدیدتر بودن تکنولوژی ژل می باشد که گاهی نمک یا خوشبو کننده های مختلفی را هم دارا می باشد. یک ویژگی عالی برای ژل ماشین ظرفشویی، قابلیت تعین مقدار آن است. فرض کنید یک ماشین کوچک رومیزی دارید و تعداد ظروف هم زیاد نیست. در این صورت، استفاده از قرص زیاد منطقی نیست. چراکه امکان نصف شدن ندارد و حتی برای ماشین ظرفشویی 24 نفره نیز کفایت می کند. در این حالت، شما می توانید با استفاده از ژل، مقدار مناسبی را بسته به نیاز خود مصرف کنید. ژل برای برنامه های نیم شور ظروف نیز بسیار کاربردی و اقتصادی است. همچنین وقتی تعداد ظروف کم و مقدار شوینده زیادتر از حد نرمال باشد، ظروف لیز شده وبه خوبی پاک نمی شود. ژل ماشین ظرفشویی فینیش با داشتن رایحه ای عالی، تا حدود 50 بار نیز قابل استفاده می باشد.

بوگیر ماشین ظرفشویی:

بعد از چندین بار استفاده از ماشین ظرفشویی بدون بوگیر، کاملا متوجه بوی زهم در بدنه ماشین می شوید. همچنین هوای مرطوب و تاریک ماشین برای رشد باکتری و قارچ ها مناسب است. اما تمام این مشکلات با نصب یک بوگیر کوچک در سبد ماشین ظرفشویی حل می شود. پیشنهاد می شود برای اطمینان، تا یک یا دو ساعت پس از شست و شو، در ماشین را تا نیمه باز بگذارید تا محیط داخلی زودتر خشک شود. بوگیر ماشین ظرفشویی فینیش بسیار مقرون به صرفه بوده و تا 60 بار قابل استفاده می باشد.

نمک ماشین ظرفشویی:

کاربرد شوینده های ماشین ظرفشویی را بشناسید

نمک یکی از مهم ترین شوینده های کاربردی در رابطه با شست و شوی ظرف هاست. این محصولات سختی آب را کاهش داده و از ایجاد رسوبات آهکی در دیواره لوله های آب جلوگیری می کند. این عمل هم عمر ماشین را به میزان چشمگیری افزایش می دهد هم فشار آب را تنظیم شده نگه می دارد. رسوبات آهکی باعث کدر و خش افتادن ظروف به خصوص کریستال ها شده و با مرور زمان به آسانی از سطح ظرف پاک نمی شوند. نمک ماشین ظرفشویی فینیش به افزایش جریان آب کمک می کند و دارای جلادهنده نیز هست.

جرمگیر ماشین ظرفشویی:

چرا باید از جرم گیر استفاده کرد؟ زیرا ماشین ظرفشویی مدام با آب کار می کند و آب هم پر از املاح است. این املاح و چربی های شسته شده در لوله های متصل به ماشین ظرفشویی رسوب می کنند در نتیجه قدرت فشار آب پایین می آید. در این صورت ماشین، فشار بیشتری را روی موتور می گذارد تا فشار آب را متعادل نگه دارد. از طرف دیگر چون داخل ماشین ظرفشویی جای مرطوبی است و با چربی ها سرو کار دارد بهترین جا برای رشد باکتری ها محسوب می شود که این باکتری ها می توانند آلرژی زا باشند. اما این موارد با نمک برطرف نمی شوند. جرم گیر های ماشین ظرفشویی طول عمر دستگاه را بطور چشمگیری افزایش می دهند و هر 4 تا 6 ماه قابل استفاده هستند.

جلادهنده ماشین ظرفشویی:

 

جلادهنده ساختار آب را می شکند تا آب با سطحی یکنواخت بر روی ظروف تشکیل شود و پس از خشک شدن ظروف جای قطرات آب بر روی آن ها نماند. در صورت استفاده از این محصول، دیگر هیچ نیازی به پولیش کشیدن یا دستمال زدن ظروف نیست. برش های پرپیچ و خم ظروف کریستالی نیز استثنا نیستند و به خوبی پاک می شوند. جلادهنده ماشین ظرفشویی فینیش بعد از پایان سیکل ماشین ظرفشویی، بخاطر مرطوب بودن و فضای بسته، از رطوبت ظروف کم نمی شود.Dishwasher Differences

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Cresta Help Chat
Send via WhatsApp