تفاوت نرم کننده، مرطوب کننده و ماسک مو

تفاوت نرم کننده، مرطوب کننده و ماسک مو

تفاوت نرم کننده، مرطوب کننده و ماسک مو

در این مقاله سعی براین است که تفاوت نرم کننده، مرطوب کننده و ماسک مو توضیح داده شود . لذا برای این منظور هرکدام از این موارد جداگانه بررسی شده و در آخر نیز نتیجه مطلب بررسی خواهد شد .

نرم کننده مو :

موهایی با تارهای ضخیم یا خشک و شکننده، نیاز بیشتری به نرم کننده دارند. این جنس مو اغلب در هم تنیده شده و در حمام به سختی شانه می شوند. مخصوصا وقتی رنگ شده و آسیب دیده باشند. نرم کننده ها اغلب با داشتن ویتامین های مختلف، زبری مو را کاهش می دهند و تارهای آن را به اصطلاح شلاقی جلوه می دهند. توجه داشته باشید که نرم کننده های بی کیفیت حتی باعث بوجود آمدن الکتریسیته مو نیز می شوند. نرم کننده طلایی لطیفه برای موهای رنگ شده و شکننده طراحی شده است و موخوره را از بین می برد.

ماسک مو :

افرادی با موهای ضعیف و چندشاخه ای احتمالا با ماسک مو آشنایی دارند. این محصولات هنگامی استفاده می شوند که مو حالت اصلی خود را از دست داده و شاخه شاخه می شود. اصلی ترین دلایل این مشکل، رنگ کردن دائم مو و یا دکلره کردن آن است. در این صورت موها به شکل استوانه‌ای ریش ریش شده و با خلل و فرج و پیچ و تاب خورده‌ای در می آیند که ظاهری شانه نشده و درهم را به نمایش می گذارد. نرم کننده ها دیگر برای این موها کارایی چندانی ندارند. در این مرحله ریشه و ساقه مو نیازمند محصول قوی تری هستند. ماسک مو درواقع ترمیم کننده است. بعد از استفاده، تغذیه کنندگی را آغاز کرده و به عمق تار مو نفوذ می کند. در نتیجه بافت های آسیب دیده را پر می کنند که هم باعث استحکام بیشتر مو شده و هم بافت آسیب دیده کوتیکول تار مو را ترمیم می‌کند.

چطور از ماسک مو استفاده کنیم ؟

هفته‌ای یک یا دو بار بسته به نوع نیاز تار موهای خود، داخل حمام و بعد از شامپو مقداری از ماسک مو را به ساقه زده، شانه کرده (ترجیحاً از شانه‌های دندانه درشت استفاده کنید) تا به همه نقاط تار مو برسد سپس بسته به ضخامت موها، موهای نازک ۳ تا ۵ دقیقه و تار موی ضخیم ۵ تا ۱۰ دقیقه صبر کرده و بعد آبکشی کنید.

مرطوب کننده مو :

مرطوب کننده تقریبا برعکس ماسک مو است. بعد از حمام استفاده می شود و نیازی به آبکشی ندارد. این دسته محصولات اغلب وظیفه رطوبت رسانی و تغذیه مو را دارند تا ظاهر خشک و شکننده ساقه های مو را رفع کنند. بیشتر مردمی که در آب و هوای بسیار گرم و خشک زندگی میکنند احتمالا به مرطوب کننده مو نیاز خواهند داشت. برای استفاده از مرطوب کننده، روش خاصی لازم نیست. نوع استفاده کاملاً به نوع نیاز موهای شما و ضخامت تار مو بستگی دارد.

خلاصه مطلب :

با توجه به مطالب فوق ، تفاوت نرم کننده، مرطوب کننده و ماسک مو بیشتر مشخص میشود .

نرم کننده مو باعث ازبین رفتن زبری مو میشود . ماسک مو ترمیم کننده است و باعث تغذیه مو میشود . مرطوب کننده ها وظیفه رطوبت رسانی و تغذیه مو را به عهده دارند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Cresta Help Chat
Send via WhatsApp